+420 608 33 11 00(po - čt: 7:00 - 17:00, pá: 7:00 - 15:00)

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka, uplatnění tedy havarijní pojištění má při dopravní nehodě způsobené řidičem havarijně pojištěného automobilu.

Komu je havarijní pojištění určeno?

Havarijní pojištění je ideální pro každého, kdo chce dobrovolně pojistit vlastní motorové vozidlo pro případ jeho poškození, zničení nebo odcizení. Pokud se stane nehoda, nezáleží na tom, jestli jste ji zavinili vy, nebo jste v roli poškozeného.

Proč se pojistit?

Způsobit dopravní nehodu může každý, přestože většina řidičů minimalizuje možnost zavinění nehody bezpečnou jízdou. Škoda pak dosahuje řádů desetitisíců až statisíců (u luxusních automobilů i milionů). Pokud není automobil pojištěný, veškeré náklady na opravu (či pořízení nového) musí uhradit majitel. Pokud však automobil havarijně pojištěný je, jeho vlatník zaplatí náklady pouze do výše spoluúčasti.

Máte zájem o kalkulaci?

Pošlete nejlépe ofocený velký TP na email info@agenturakrystof.cz

Kdy nastává pojistné plnění?

Pojistné plnění nastává v případě dopravní nehody, kterou zaviní řidič havarijně pojištěného motorového vozidla. V případě zavinění nehod druhou stranou je škoda hrazena z povinného ručení viníka dopravní nehody.

Jaká lze sjednat připojištění?

K havarijnímu pojištění lze sjednat celou řadu připojištění - pojištění skel, sedadel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění půjčovného pro případ opravy vozidla a další.

Jak sjednat havarijní pojištění výhodněji?

Většina pojišťoven, které nabízejí povinné ručení, nabízí havarijní pojištění jako doplněk k pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla za zvýhodněných podmínek. Je proto výhodné pořizovat obě pojištění současně a zvážit možnost jejich sjednání u jedné pojišťovny.