+420 608 33 11 00(po - čt: 7:00 - 17:00, pá: 7:00 - 15:00)

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti za škody slouží ke krytí škod, které vznikly třetí osobě činností pojištěného. Může být sjednáváno samostatně nebo formou připojištění například k pojištění domácnosti.

Chci pojistit odpovědnost?

Vypracujeme pro Vás nejvýhodnější nabídku pojištění opdovědnosti. Napište nám na email info@agenturakrystof.cz

Co je to pojištění odpovědnosti?

Pojištění odpovědnosti za škody slouží ke krytí škod způsobených pojištěným třetí osobě při různých činnostech. Např. náhodou rozbijete v obchodě skleněný servis, vytopíte souseda nebo děti poškrábou auto zaparkované před domem.

Jaké jsou druhy pojištění odpovědnosti?

V zásadě jsou dva druhy pojištění odpovědnosti - pojištění odpovědnosti za škody v běžném občanském životě a pojištění odpovědnosti za škody při výkonu povolání. Vedle nich stojí povinně smluvní pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla - povinné ručení.

Co lze pojistit v rámci pojištění odpovědnosti občanů?

Pojištění odpovědnosti občanů lze uzavřít na škody vzniklé z činnosti v běžném občanském životě (při provozu domácnosti, při sportu a rekreaci, při opatrování zvířete), na škody vzniklé ze správy, nájmu, držení nebo vlastnictví nemovitosti (např. škody při úrazu na chodníku domu) nebo na škody vzniklé na stavbě nebo demolici.

Jaké škody pojištění odpovědnosti občanů kryje?

Pojišťovny mají zpravidla tři různé pojistné limity - pro škody na zdraví, pro škody na majetku a pro škody finanční.

Co lze pojistit v rámci pojištění odpovědnosti při výkonu povolání?

Každý zaměstnanec ručí za škody způsobené neúmyslně při výkonu povolání do výše 4,5násobku mzdy. Škody do této výše lze navíc pojistit v rámci pojištění odpovědnosti při výkonu povolání. Pojištění se vztahuje vždy ke konkrétnímu zaměstnavateli. Při změně zaměstnavatele je třeba změnit smlouvu, což pojišťovny nabízejí bezplatně.